KÜRESEL DIŞ TİCARETTE 1 ADIM ÖNDE OL

Son yıllarda mobil ve internet kullanımının giderek artmasıyla birlikte küresel e-ticaret ya da diğer bir deyişle elektronik dış ticaret önemli oranda yaygınlaşmaktadır. Artık fiziki sınırların kalktığı, her an ulaşılabilen bir pazarın olduğu dünyada şirketler de varlıklarını sürdürebilmek için bu değişime ayak uydurmak durumundadır. Sektörlerin nabzının attığı B2B e-pazaryerlerinde alıcılar ile satıcıların birbirini görmeden güvenilir ağlar üzerinden doğrulanmış hesaplar ile yaptıkları bu ticaret şekli ile yepyeni pazarlara büyük bütçeler ayırmadan ulaşmak  mümkün.

Uluslararası alanda gerçekleştirilen geleneksel ticaretten farklı olarak e-dış ticaret ile bir anda sayıları milyonlar ile ifade edilen çok sayıda hedef kitleye erişmek mümkün. İhracat ve ithalat işlemlerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi özellikle rekabet avantajı elde edilmesi açısından KOBİ’lere çok büyük ticari fırsatlar sunmaktadır.

Elektronik ticaret platformlarının varlığı ile özellikle ürünlerin tanıtılması amacıyla yurt dışındaki firmalara yapılan ziyaretlerden doğan ek maliyetler ve zaman kayıpları azalırken, sınır ötesindeki işletmeler hakkındaki tüm belge ve bilgiler, ürün katalogları, fiyatlar vb. bilgiler online platformlar üzerinde yer almakta, kurumların ürün ve hizmetlere ve şirketlere dair bilgilere erişimi kolaylıkla sağlanmaktadır.

Elektronik ticaret platformlarında, haftanın 7 günü 24 saat açık vitrinlerde aranan her türlü ürün ve hizmetin aranan kriterler özelinde hızla bulunması, iletişim kurulması ve ticari diyaloğun anlık olarak başlaması, dış ticaret süreçlerinin birincil süreci olan arz talep buluşması aşamasını çok kısa sürelere indirmektedir. Bu durumda kurumların üretimden planlamaya, satıştan satış sonrasına kadar tüm süreç planlamalarına daha fazla vakit ayırabilmelerine ve vaktinin çoğunu ticari ilişki geliştirme süreçlerine ayırmak durumunda kalan rakiplerine göre bir adım önde olmalarına imkan tanımaktadır.

Dünyada 240 bölge ve ülkeden 80 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla günde 1 milyondan fazla görüntülenme ve 1 satıcıya 26 alıcının düştüğü dünyanın en büyük B2B e-dış ticaret portalı Alibaba.com’un tek yetkili temsilcisi E-GLOBER üyelerine sunduğu özel çözümler ile Türkiye’de Türk işletmelerinin küresel ticari ortaklıklar geliştirmeleri ve küresel dış ticarette bir adım önde olmaları için tüm fırsatları sunmaktadır.

E-GLOBER ekipleri, küresel pazarlarda  var olan tüm fırsatları görmek, bilmek, yeni ticari işbirlikleri yaratmak ve işbirliklerini katlanarak artan iş hacimlerine dönüştürmek için size tüm desteği vermeye hazır.

Siz de hazırsanız,
E-GLOBER Sizi Uluslararası Ticaretin Lider Platformu
Alibaba.com’a Davet Ediyor,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Hide Buttons