E-GLOBER HAKKINDA

E-GLOBER, kuruluş misyonu olarak, ülkemizin var olan ihracatçılarının dış ticaret hacimlerini artırmanın yanı sıra, ülkemizden yepyeni ihracatçılar yaratmak için yola çıkmış ve dünyanın en büyük elektronik dış ticaret platformu Alibaba.com’un Türkiye distribütörü ve temsilcisi olarak Ekim 2015’de faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluş vizyonuna uygun olarak E-GLOBER, ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşmasına destek olmak amacıyla, var olan ihracatçılarımızın ihracat hacimlerini artırmayı, yanısıra Türkiye’den yeni ihracat yıldızları yaratarak, Türkiye’nin katlanarak artan dış ticaret hacimlerine ulaşmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, E-GLOBER, çağın sunduğu dünyanın önde gelen inovatif ve teknolojik altyapılarını kullanarak, uluslararası dış ticaret ekosistemi içerisindeki tüm paydaşlar ile güçlü iş ilişkileri kurulması ve kurulan küresel ticari ilişkilerin her geçen gün artan iş hacimlerine dönüştürülmesi sürecinde tüm kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

BİR DÜNYA DEVİ İLE PAYLAŞILAN ORTAK HEDEF

E-GLOBER, kurulduğu günden itibaren ülkemizdeki yerel işletmelerin gerçek küresel oyunculara dönüşmelerine destek olma vizyonunu ve Türkiye’nin e-ticaret hacmini artırmaya yönelik odağını paylaştığı, dünyanın önde gelen küresel organizasyonlarından biri olan ve faaliyetleri ile uluslararası ticareti tanımlayan Alibaba.com ile birlikte, Türkiye’deki Alibaba.com üyelerinin gerçek anlamda küreselleşmelerine destek olmayı ve üyelerine katma değerli servisler sunmayı hedeflemektedir.

Bir Alibaba Grup şirketi olan Alibaba.com bugün 240 bölge ve ülkeden ortalama 80 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı, çoklu dil sitelerinde günde 1 milyondan fazla görüntülenme ve 1 satıcı başına 26 alıcı katsayısı ile online B2B ticarette bir dünya lideridir.

Dünyanın lider teknoloji ve dijital dış ticaret platformu Alibaba.com’un Türkiye’deki temsilcisi ve yerel distribütörü olarak, E-GLOBER, ülkemizin dış ticaret ekosistemindeki tüm ihracat, ithalat ve işletmeler arası (B2B) ticaret kurum ve kuruluş mensuplarına bu dev platformun dünyaya sunduğu tüm fırsatları getirerek, küresel anlamda yeni ticaret fırsatları yaratmada öncülük etmek hedefiyle hareket etmektedir. E-GLOBER, eşzamanlı olarak, e-ticaret ekosisteminde yer alan tüm süreçlerde söz konusu kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duyacakları teknolojik ve profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunarak, Türkiye’nin iç ve dış B2B ticaret ekonomilerinin gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle çalışmalarına yön vermektedir.

Alibaba.com ve Alibaba Grup hakkında

E-GLOBER’ın Türkiye temsilcisi ve distribütörü olduğu dünyanın en büyük online B2B ticaret platformu Alibaba.com bir Alibaba Grup şirketi olup, bugün 240 bölge ve ülkede 80 milyondan fazla kayıtlı üyesi ile, çoklu dil sitelerinde günde 1 milyondan fazla görüntülenme ve 1 satıcı başına 26 alıcı katsayısı ile işletmeler arası (B2B) online ticarette bir dünya lideridir.

Alibaba Grup, 1999’da 18 kişi ile kurulmuş olup bugün 340 binden fazla çalışanı ile Çin’de 90, dünyada da 19 ofisi ile hizmet vermektedir. Grup kuruluşundan kısa bir süre sonra brüt mal hacmi açısından dünyanın en büyük online ve mobil ticaret şirketi olmuştur.

 


 

E-GLOBER Olarak, İşimiz İşinizi Kolaylaştırmak!

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Hide Buttons