DESTEK VE TEŞVİKLER TAKİBİ

Öncelikle girişimciliğin, yatırımların, üretimin, ihracat hacimlerinin artmasını desteklemek hedefiyle, devletin çeşitli birimleri  tarafından ihracatçılar başta olmak üzere, Türk işletmelerin sınır ötesi pazarlara  açılmaları, yeni pazarlar keşfetmeleri ve ihracatlarını artırmaları amacıyla çeşitli destekler ve teşvikler verilmektedir.

E-GLOBER olarak mevcut  teşvik ve desteklerin takibini önemli gördüğümüz bazı kaynakları aşağıda bulabilir, gündeme dair çeşitli kaynaklardan güncel bilgiler ile devletin gündemindeki destek ve teşviklere dair bazı  konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  • T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ihracata yönelik devlet yardımları, yurtdışına açılma sürecinde yerli işletmelere her aşamada destek sağlanmasını amaçlayarak, yatırım-üretim-istihdam-ihracat değer zincirinin tüm halkalarına yönelik politikalar oluşturulması ile Ar-Ge, inovasyon, tasarım, markalaşma ve hedef pazara giriş vb konularda birçok destek sunulmaktadır. Ekonomi Bakanlığı sitesinden İhracat Destekleri ile ilgili bilgi alınabilir. Ayrıca İhracat Destekleri ve Devlet Yardımları ile ilgili bilgiye TİM sitesinden ulaşılabilir.
  • T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından serbest bölgeler, uluslararası yatırımlar, yurt dışına yatırımlar gibi birçok başlık altında verilen Yatırım Destekleri ile ilgili ve Yatırım Teşvik Sistemi ile ilgili bilgi alınabilir. Ayrıca Türkiye’deki Yatırım Teşvik Haritasına da aynı sayfadan ulaşılabilmektedir.
  • İhracatı Geliştirme Merkezi, IGEME’den de muhtelif destek ve teşvikler ile ilgili bilgiler sunmaktadır.
  • T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için, sanayiye yönelik Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünlere yönelik Türkiye’de yerleşik gerçek ve tüzel kişilerce gerçekleştirilecek yatırımların desteklenmesi amacıyla Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı hayata geçirilmiştir. Bu program hakkında ilgili siteden da bilgi alınabilir.

Hatırlatmak isteriz ki, E-GLOBER OLARAK  İşimiz İşinizi Kolaylaştırmak!

E-GLOBER’ın gerek dış ticaret dünyasına adım atmış ve küresel pazarlarda büyümek isteyen, gerekse dış ticaret pazarlarında yeni oyuncu olmaya hazırlanan tüm kişi ve kurumlara özel olarak tasarlanmış olan Katma Değerli Hizmetleri arasında yer alan Sektöre Özel Profesyonel Hizmetler kapsamında sunulan

Teşvik ve Destekler Bilgilendirme Hizmeti her kurumun farklı ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmaktadır.

Bu hizmetler, E-GLOBER’ın uzman kadroları ile iş ve çözüm ortakları aracılığı ile sunulmaktadır.

E-GLOBER’ın sunduğu özel SEKTÖRE ÖZEL PROFESYONEL HİZMETLER  ile ilgili bilgi almak için:

Alibaba.com destek hattı için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Hide Buttons