B2B E-TİCARETTE ALTERNATİFLERİNİ ÇOĞALT

Bilişim teknolojilerindeki ilerlemeler sonucunda bilgisayarlar ve mobil sistemler üzerinden hızlı veri alışverişi ile ticaret yapma şekli değişti ve elektronik pazarlarda ticaret yapmanın avantajlarını keşfeden kurumlar B2B e-ticaretten vazgeçemeyecek.

Günümüzde şirketler B2B olarak adlandırılan mal veya hizmetlerin iki firma arasında kolaylıkla alışverişini sağlayan sektörel ağ platformları ile müşterinin ayağına gitmeden 7/24 ürünlerini sergileyebilir ve anında sipariş alabilir ya da verebilirler.

B2B e-ticaret, ticari ilişkilerin üretici ile hammadde tedarikçisi, üretici ile toptancı, toptancı ile perakendeci, ya da kurumlar arasında internet aracılığı ile gerçekleştirilmesidir. KOBİ’ler için oldukça yararlı bir sistem olan B2B e-ticaret, şirketlerin tedarik pazarlarının oluşturulmasında, değişen müşteri beklentilerinin karşılanmasında, ve yeni pazarlar oluştuğunda fırsatların yakalanmasında en hızlı, pratik ve düşük maliyetli erişim aracıdır. Ürünlerin sunulmak istendiği pazarları bizzat aramaya gerek olmadan alıcıların direk ürünleri ve tedarikçileri bulabildiği, ülke sınırı ve çalışma saatleri kısıtı olmaksızın, ürünlerin her an sergilendiği ve talep edilebildiği bir platform olarak B2B e-ticaret potansiyel alıcı ve satıcıları kolaylıkla buluşturur.

Bilinen ticaret pazarından farklı olarak B2B elektronik ticaret dünyasında faaliyet gösterilen pazaryerine e-pazar, Ağ Pazaryeri veya Sanal Pazar adı verilmektedir. Alibaba.com, dünyanın en önde gelen pazaryeri olarak, en çok iş hacmine, ticari trafiğe ve yoğun ticari ilişkiler ağına sahip lider B2B elektronik ticaret platformudur.

Küresel ticarete konu ürünlerin detayları ile tanıtılıp sergilendiği, siparişlerin verildiği, yıl boyu 7/24 açık vitrinlere ev sahipliği yapan Alibaba.com platformu üzerinden üye kurumlar daha önce hiç iş yapmamış olabilecekleri pazarlara, müşterilere ve ülkelere sadece vitrinde yerlerini alarak ulaşabilmektedir. Ayrıca üyeler Alibaba.com platformu ile akredite edilmiş bilgiler ve doğrulanmış profillerden oluşan yepyeni alıcılar, tedarikçiler ve iş ortakları ile buluşmakta ve bu şekilde B2B ticareti güvenle gerçekleştirme imkanı elde etmektedirler.

Küresel pazarda kurumlar arası ticaret artık çok kolay!

Herhangi bir aracıya gerek kalmadan doğrudan alıcıya veya tedarikçiye ulaşılmasını sağlayan bu sanal pazarda, E-GLOBER’ın tek temsilcisi olduğu Alibaba.com’un sağlayacağı uluslararası ticaret deneyiminden ve Alibaba.com platformunun sunduğu Global Gold Supplier üyeliğinin sağlayacağı katma değerlerden faydalanan üyeler, hızlı ve güvenli ticaret yapabilir, iş hacimlerini ve uluslararası ilişki ve bağlantılarını artırarak geliştirebilirler.

Ürün katalogları, fiyat listeleri, ürün detayları, ürün açıklamaları, teknik bilgiler, ödeme bilgileri, faturalar, teslimat süreleri ve detayları gibi bütün bilgi ve belgeler online platformda yer alan sanal vitrinde daima potansiyel müşteriler için hazırdır. E-GLOBER’ın Türkiye’de tek yetkili temsilcisi olduğu Alibaba.com portalındaki 365 gün 7/24 açık olan sanal vitrinden potansiyel müşteriler online olarak daima ihracat ve ithalat için sergilenen ürün ve hizmetleri arayıp bulabilir, platformda yer alan tedarikçilerin ya da rakiplerin ürünlerini ve fiyatlarını inceleyebilirler.

Dünyada 240 bölge ve ülkeden 80 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla günde 1 milyondan fazla görüntülenme ve 1 satıcıya 26 alıcının düştüğü dünyanın en büyük B2B elektronik ticaret platformu Alibaba.com’un tek yetkili temsilcisi E-GLOBER platformun sunduğu tüm fırsatları Türkiye’nin KOBİ’leri başta olmak üzere  küresel ticarette başarı hikayelerine imza atmak isteyen kişi ve kurumlarına sunmaya hazır.

Siz de hazırsanız,
E-GLOBER Sizi Uluslararası Ticaretin Lider Platformu
Alibaba.com’a Davet Ediyor,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Hide Buttons